biurko z dokumentami

Pełna księgowość Bydgoszcz

Prowadzenie pełnej księgowości w Bydgoszczy umożliwia wypełnienie obowiązków nałożonych na przedsiębiorców zobowiązanych do rozliczenia w tej formie przez przepisy. Dzięki wsparciu specjalistów możesz przekazać wszystkie zadania z zakresu rachunkowości i skupić się na podstawowym przedmiocie swojej działalności. 

Mateusz KrzanikMateusz Krzanik
06:32 28 Sep 22
Bardzo polecam kancelarię rachunkową.Pani Kobierowska jeszcze przed założeniem działalności wytłumaczyła mi (i rozrysowała:)) wszystkie szczegóły dotyczące VATu, podatku, ZUSu, składek zdrowotnych itp. Wspólnie złożyliśmy wniosek o założenie firmy.System do wystawiania faktur i do obsługi księgowo-rachunkowej jaki mam udostępniony z kancelarii rachunkowej jest bardzo intuicyjny i przyjazny. Wszystkie Panie pracujące w kancelarii są bardzo pomocne i miłe.Jednym zdaniem - obsługa księgowa na najwyższym profesjonalnym poziomie w miłej atmosferze:)
Piotr SobalkowskiPiotr Sobalkowski
14:50 16 Aug 22
Bardzo polecam kancelarie rachunkową. Przyszedłem tam w sprawie porady co do sposobu rozliczania działalności gospodarczej. Właściciel, pani Jolanta szczegółowo omówiła ze mną wszystkie opcje podając konkretne przykłady i wyliczenia. Bardzo profesjonalna pomoc. dziękuję
Łukasz KęcikŁukasz Kęcik
17:51 08 Jun 22
Pani Jolanta to profesjonalistka, potrafi w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć i rozrysować nawet największe zawiłości naszego systemu podatkowego. Widać, że posiada szeroką wiedzę i doświadczenie. Myślę, że współpracując z Kancelarią Pani Jolanty można czuć się bezpiecznie. Serdecznie Polecam!
Agnieszka FusAgnieszka Fus
15:09 20 May 22
Pracuję z Panią Jolą i jej zespołem od 2 lat. W tym czasie przeszłam sporą edukację, dzięki regularnym pakietom informacji o stanie systemu podatkowego, które otrzymuję mailem z kancelarii. Pani Jola posiada solidną, rzetelną wiedzę, zawsze służy radą. Bardzo cenię sobie indywidualne podejście do klienta, na które mogę liczyć. Współpraca z Kancelarią Jolanty Kobierowskiej to spokojny sen.
Beata RoguszkaBeata Roguszka
18:12 21 Apr 22
Polecam, profesjonalne podejście do klienta, połączone z fachowa wiedza.
Szymon DługińskiSzymon Długiński
17:58 25 Mar 22
Bardzo profesjonalne podejście. Oprócz sprawy głównej, rzeczowa rozmowa na inne tematy. Bardzo w stronę klienta. Polecam
Profesjonalizm, zaangażowanie, bardzo dobry kontakt z Wlaścicielką. Czuję się zaopiekowana. Pani Jolanta wszystko dokładnie tłumaczy i wyjaśnia zawiłości księgowe. Szczerze polecam.wszystkim, którzy chcą spać spokojnie:).
Gosia GGosia G
18:24 26 Feb 22
Po spotkaniu z Panią Jolą juz wiem co mam robić zeby nie stracić na polskim ładzie. Polecam p.Jolę z całego serca jest to fachowiec i profesjonalista 🥰
Anna KasprzakAnna Kasprzak
08:30 25 Oct 21
Spotkanie z Panią Jolantą rozwiało moje możliwości związane z założeniem i prowadzeniem firmy. Dokładne tłumaczenie, wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania i bardzo swobodne podejście ułatwiły podjęcie decyzji związanych z działalnością gospodarczą ;)Polecam usługi kancelarii każdemu - profesjonalne, rzeczowe, ale też bardzo ludzkie i sympatyczne podejście 😉
Sebastian MSebastian M
21:32 23 Sep 21
Polecam bardzo!,Kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie, Pozdrawiam
Bartosz KufelBartosz Kufel
16:12 22 Sep 21
Bardzo profesjonalna Kancelaria, jako praktykant miałem okazję szkolić się u boku najlepszych księgowych, które dysponują ogromną wiedzą oraz zawsze rozwiążą sprawy, które są trudne. Każda osoba która tam pracuje jest doskonale przeszkolona, co powoduje, że znakomicie wykonuję swoje obowiązki. NAJLEPSZA KANCELARIA JAKA ISTNIEJE!!
Maria KowalkinskaMaria Kowalkinska
11:52 20 Jul 21
Świetna obsługa i profesjonalizm. Jako początkujący przedsiębiorca czuję się bezpiecznie z tym biurem. Pełen profesjonalizm, ogromna wiedza, jak również wsparcie i empatia ze strony Pani Jolanty sa na najwyższym poziomie. Polecam!
Ewa MagrowskaEwa Magrowska
13:52 24 May 21
Po wielu latach współpracy z różnymi biurami księgowymi, w końcu trafiłam ze swoimi finansami pod kuratelę pani Jolanty Kobierowskie. Mój wniosek jest taki, że jest to najbardziej profesjonalna kancelaria jaką znam. Podatnik może się czuć "zaopiekowany" i bezpieczny. Pani Jola jest bardzo doświadczona i przygotowana merytorycznie do każdego tematu, problemy rozwiązuje w mig, podpowiada rozwiązania. Pracownice, które zatrudnia są bardzo kompetentne, uczynne i uśmiechnięte. Życzę sobie naszej wzajemnej, długotrwałej i owocnej współpracy.
js_loader
Zakres usług

Pełna księgowość w Bydgoszczy

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się kompleksowym prowadzeniem pełnej księgowości w Bydgoszczy. Przejmiemy na siebie Twoje obowiązki z tego zakresu i zadbamy o wykonanie niezbędnych działań. 

Doradztwo

w zakresie odpowiedniej formy rozliczeń

Pośrednictwo

w kontaktach z urzędem skarbowym

Przygotowywanie

zestawienia obrotów i sald, inwentarza oraz deklaracji

Prowadzenie

wszystkich części pełnej księgowości, w tym dziennika, księgi głównej i księgi pomocniczej

Co to jest pełna księgowość?

Pełna księgowość Bydgoszcz to szczegółowy model księgowości, który umożliwia precyzyjne ujmowanie zdarzeń gospodarczych. Jest szczególnie polecany w większych firmach, które funkcjonują w realiach szybkich zmian.
Pełna księgowość Bydgoszcz umożliwia uzyskanie lepszego obrazu przychodów i rozchodów przedsiębiorstwa. W ten sposób można ograniczyć ryzyko nadużyć. 

Niektóre formy prowadzenia działalności gospodarczej sprawiają, że nie masz wyboru i konieczne jest prowadzenie pełnej księgowości. Profesjonalna pomoc w tym zakresie sprawi, że ulepszysz zarządzanie swoim biznesem i dopełnisz wszystkich spoczywających na Tobie obowiązków.

baner

Od kiedy pełna księgowość?

Wiesz już, co to jest pełna księgowość. Być może zastanawiasz się, czy Twój biznes jest zobowiązany do rozliczenia w tej formie. Zasady w tym zakresie są ustalone w przepisach. Pełną księgowość – bez względu na osiągane przychody – muszą prowadzić przedsiębiorstwa działające w formie:

  • spółki handlowej, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej oraz spółki w organizacji; 
  • podmiotu prowadzącego działalność ubezpieczeniową; 
  • podmiotu prowadzącego działalność bankową; 
  • jednostki i zakładu budżetowego; 
  • jednostki działającej na podstawie przekazywanych subwencji i dotacji; 
  • samorządu. 

Pełna księgowość limit 2023

To jednak nie wszystkie przypadki, w których podmiot jest zobowiązany do prowadzenia pełnej księgowości. 

Oprócz formy działalności, duży wpływ na obowiązek w tym zakresie ma również osiągany przez przedsiębiorstwo przychód. Tym samym do takiej formy rozliczeń mogą być zobowiązane również m.in. osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą czy spółkę cywilną, o ile przekroczą ustaloną wartość w poprzednim roku. 

W 2023 roku limit przychodów został ustalony na poziomie 9 654 400 złotych. To równowartość iloczynu 2 000 000 euro i 4,8272, czyli kursu NBP z dnia przeliczenia. Limit na 2023 rok został ustalony 1 października 2022 roku. 

Kiedy warto prowadzić pełną księgowość? 

Niektóre podmioty są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. W tym przypadku przedsiębiorca nie ma wyboru i musi dostosować się do przepisów, aby nie narazić się na kary. 

Podmioty, które nie są ustawowo zobligowane do prowadzenia pełnej księgowości, mogą samodzielnie podjąć decyzję, czy chcą ją wybrać. Taka forma rozliczeń jest polecana dla tych przedsiębiorców, którzy chcą uzyskać kompletną informację o stanie firmowych finansów i kontrolować wszystkie przepływy. Z drugiej strony takie rozwiązanie może okazać się droższe niż księgowość uproszczona. 

Decyzję najlepiej podjąć po konsultacji ze specjalistami z biura rachunkowego w Bydgoszczy, którym w razie potrzeby od razu można prowadzić jej późniejsze prowadzenie.

Call Now Button